Köszöntő

Köszöntjük a Debreceni Egyetem Meteorológiai Tanszékének weboldalán!

Tanszékünk a Földtudományi Intézet keretében a hazai földtudományi képzésen belül a meteorológus és megújuló energetikai szakember képzésében vesz részt. Tanszékünk 2018-ban elindította a Megújuló energiák Specializációt a Geográfus MSc részeként. A karunk által támogatott duális képzési programba is bekapcsolódtunk Megújuló Energiapark Kutatóközpont Kft.-vel együttműködve, ehhez kapcsolódva kihelyezett tanszékként vesz részt a munkában, hogy az érdeklődő hallgatók gyakorlati ismereteket szerezhessenek a megújuló energiaforrások alkalmazásával kapcsolatban.

Tanszékünk kutatási tevékenysége a városklímával, illetve a megújuló erőforrásokkal kapcsolatos vizsgálatokra irányul elsősorban. A városklíma területén belül elsősorban Debrecen és a környező települések városi hőszigetének idő és térbeli dinamikája a kutatások tárgya. Ennek keretében folyamatban van egy debreceni automata városklíma állomáshálózat kiépítése. A megújuló erőforrásokkal kapcsolatos kutatások területén a tanszék kutatói elsősorban a szélklíma statisztikai vizsgálata és a biomassza felhasználásának meteorológia és társadalmi aspektusai területén folytatnak vizsgálatokat. Mindkét területhez kapcsolódik a tanszéken már hagyományosnak mondható terepklíma kutatás: kutatóink nagy tapasztalatra tettek szert mikro- és helyiklíma vizsgálati módszerei területén.

Igyekszünk a hagyományokra építeni, ugyanakkor megfelelni napjaink új kihívásainak.

Dr. Szegedi Sándor
tanszékvezető