Elismerés az egyetem botanikusának
A Magyar Arborétumok és Botanikus Kertek Szövetségének Elnöksége a Pro Hortis Díj Richter Aladár tagozatát adományozta Papp László részére. A Debreceni Egyetem Botanikus Kertjének igazgatója október elején, a szervezet idei közgyűlésén vette át a kitüntetést.
Hallgatói agrármegállapodás
Új szemlélet és gyakorlati tapasztalatcsere a célja a Debreceni Egyetem MÉK Hallgatói Önkormányzata és a MAGOSZ Hajdú-Bihar megyei ifjú gazda tagozatának szerdai megállapodásának. A gazdaszervezet elsőként a DE hallgatóit tömörítő testülettel írt alá ilyen együttműködést.
Könyvek a nemzeti banktól
Több mint száz gazdaságtudománnyal foglalkozó könyvet és friss gazdasági folyóiratokat adott ajándékba a Magyar Nemzeti Bank a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának. A szakirodalom a Böszörményi úti campus könyvtárának olvasótermébe került.
Munkahellyel segít az egyetem
Pályázati forrásból újabb tíz megváltozott munkaképességű dolgozó foglalkoztatását tudta biztosítani a Debreceni Egyetem az év első hat hónapjában. A bértámogatásra elnyert összeg meghaladta a 9 millió forintot.
Egyetemi polgárok a színpadon
Tehetséges és a színház iránt rajongó egyetemi dolgozók lépnek színpadra a hétvégén az oDEon Egyetemi Színházban. Az amatőr társulat az Anconai szerelmesek című zenés vígjátékkal mutatkozik be a Böszörményi úti játszóhelyen.
Aneszteziológiai Napok online
A koronavírusos betegek ellátása volt a központi téma a Debreceni Aneszteziológiai Napok idei rendezvényén. A kongresszust a járványhelyzet miatt, a résztvevők egészségének védelme érdekében online rendezték meg október 9-én és 10-én.
Koronavírus: újabb gyógyszervizsgálat
Magyarországon elsőként a Debreceni Egyetemen alkalmazták a Richter által kifejlesztett remdesivir hatóanyagot tartalmazó koronavírus elleni szert. A vírusszaporodást gátló infúziós kezelést súlyos állapotú betegek kaphatják a most kezdődött klinikai vizsgálatban.
A jövő fehérjeforrását kutatják
A Debreceni Egyetem kutatói egy olyan újgenerációs növényi eredetű fehérjeforrás létrehozásán, valamint termelés technológiai rendszer kiépítésén dolgoznak, amely a GMO-eredetű szójaimport csökkentését eredményezheti. A kutatás középpontjában a lucerna van.
Mi kerüljön a tányérunkba?
Mit, mikor és mennyit kellene ennünk ahhoz, hogy egészségesebbek legyünk, tovább éljünk? Egyebek mellett ezekre a kérdésekre kerestek választ szakemberek a pénteken online formában megrendezett XIV. Táplálkozásmarketing Konferencián.
KórházSuli a beteg gyerekekért
A Debreceni Egyetemen is elindult a KórházSuli program. A Gyermekgyógyászati Klinikán a betegágy mellett és online formában segíti a tartósan beteg gyermekek tanulását és gyógyulását a KórházSuli Alapítvány pedagógusa és önkéntesekből szervezett csapata.