Jogi kutatás a köz szolgálatában
A hatékony kormányzás, illetve az állami erőforrások elosztásának tudományos elméleti és gyakorlati kérdéseit vitatták meg a szakemberek csütörtökön a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán rendezett konferencián.
Kutatók Éjszakája 2018
Három városban, 15 helyszínen, csaknem 120 különleges programmal várja az érdeklődőket szeptember 28-án, a Kutatók Éjszakáján a Debreceni Egyetem. Az intézmény már 12. alkalommal csatlakozik a programsorozathoz.
Telt ház lesz a yoUDay-en
Az ülőhelyekre szóló jegyek szinte mind elfogytak, már csak a küzdőtérre lehet belépőt venni a Debreceni Egyetem tanévnyitó stadionshow-jára. A küzdőtéren idén először lesznek nézők, akik testközelből élvezhetik a látványos, monumentális műsort.
Megszépülnek a Főépület folyosói
Saját forrásból, mintegy 125 millió forintból újul meg a Debreceni Egyetem impozáns Főépületének előcsarnoka és árkádos folyosórendszere. A 2019 júliusáig tartó munkálatok során 9500 négyzetméternyi felületet festenek le a szakemberek.
Ipari támogatás a mérnökképzéshez
Mintegy 34 millió forint értékben adományozott műszereket a Debreceni Egyetemnek a National Instruments. A speciális mérőeszközöket és laptopokat a Természettudományi és Technológiai Kar villamosmérnök képzésében hasznosítják.
Nemzeti köszöntő
Tradicionális magyar ételekkel, italokkal és néptánccal köszöntötték az őszi félévre érkezett külföldi hallgatókat pénteken a Debreceni Egyetemen.
Túlélik a magok a mosógépet?
Meglepő eredményre bukkantak a Debreceni Egyetem ökológusai, akik az emberi viselkedésnek a növényvilág elterjedésére gyakorolt hatását vizsgálták. Az újszerű kutatás a Német-Osztrák -Svájci Ökológiai Társaság konferenciáján is sikert aratott.
Átfogó kutatás a jobb életminőségért
Tízezer embernél vizsgálja a szív- és érrendszeri megbetegedések kockázati tényezőit a Debreceni Egyetem szeptemberben induló kutatásában. A veszélyeztetetteknek speciális életmód terápiát javasolnak majd a szakemberek a társadalmi innovációs program keretében.
Kínai diákok a Nyári Egyetemen
Harmincnyolc kínai diák – valamennyien a Pekingi Nemzetközi Tanulmányok Egyetemének hallgatója – kezdte el egyéves magyar nyelvi tanulmányait a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karán.
yoUDay – már csak két hét
Tehetségkutató, büntetőrúgó-, erőevő-verseny, Campus Party és karaoke. A szeptember 26-i tanévnyitó stadion show előtt és után sem lesz hiány programokban a 40 ezres egyetemi közösség összetartozását szimbolizáló yoUDay-en.