MK+NI: új közös képzés
Piacképes és magas hozzáadott értékű tudással rendelkező új elektronikai szereléstechnológiai specializációt indít a Debreceni Egyetem Műszaki Kara az NI Hungary Kft-vel közösen a mechatronikai mérnök mesterképzésben.
Campus: összefogás és jótékonyság
Az egyedülálló városi, egyetemi és vállalati összefogásról, valamint a fesztiválozók egyenlőségéről beszéltek a Campus Fesztivál csütörtöki hivatalos megnyitóján. Az estnek idén egy különleges, jótékonysági küldetése is volt. A Campus Fesztivál idén is a Dunán innen a legnagyobb.
20 júl
Különleges vegán ételek a menzákon
Az egészséges étkezéshez, népbetegségek megelőzéséhez járulhat hozzá és több diétába is beilleszthető az a vegán menü, melyet az országban először a Debreceni Egyetem két menzáján vezettek be. A nyári tesztidőszak után az új tanévben tovább bővülhet a kínálat.
19 júl
Campus: start az Egyetem Téren
Látványos kísérletekkel, izgalmas játékokkal, érdekes előadásokkal és koncertekkel már a Campus Fesztivál 0. napján teltházzal nyitott a Debreceni Egyetem fesztiválhelyszíne, az Egyetem Tér.
18 júl
Egyedülálló embriológiai kutatás
Hogyan hat az ultrahangvizsgálat a fejlődő idegrendszerre? - erre a kérdésre keresik a választ a Debreceni Egyetem tudósai egy világszinten egyedülálló embriológiai kutatásban. Eredményeik akár egyes neurodegeneratív betegségek terápiájához is hozzájárulhatnak.
17 júl
Hiánypótló cikk az erdőssztyeppekről
A vegetációtudományi szakma egyik vezető lapjában, az Applied Vegetation Science -ben publikált az erdősztyeppekről szóló átfogó szintézist a Debreceni Egyetem MTA-DE Lendület Funkcionális és Restaurációs Ökológiai Kutatócsoportja.
17 júl
Első díjat ért a prezentáció
A Debreceni Egyetem vegyészmérnök hallgatóját és témavezetőjét díjazták a 436. International Conference on Chemical and Biochemical Engineering címet viselő nemzetközi vegyészeti konferencián.
16 júl
Ha nyár, akkor Nyári Egyetem!
Idén 37 ország 183 diákja érkezett Debrecenbe, hogy elsajátítsa a magyart mint idegen nyelvet, és ismerkedjen hazánk kultúrájával, történelmével. A Debreceni Nyári Egyetem 91. tanévét hétfőn nyitották meg a Főépület Aulájában tartott ünnepségen.
13 júl
Az agykutatás új területe
Az Alzheimer-kór kialakulásának megértésében is segíthet az a kutatás, amely az agy eddig ritkán vizsgált területével foglalkozik. A Debreceni Egyetemen országosan egyedülálló módszerrel vizsgálják az idegsejtek és a gliasejtek egymásra hatását.
12 júl
Kutatás a biztonságos élelmiszerekért
A tejben is megtalálható, potenciálisan közegészségügyi veszélyt jelentő aflatoxin felmérését és visszaszorítását tűzte ki célul az a program, melyre mintegy 300 millió forintot nyertek a NKFIH pályázatán a Debreceni Egyetem és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal kutatói.