Az orvosi diagnosztika jövője
A tumorok, a szív-érrendszeri betegségek és a fertőzések kimutatására is alkalmas az a módszer, melyet az anyai vérből történő magzati DNS-vizsgálatnál is használnak. A legújabb kutatási eredményekről a Debreceni Egyetemen tartottak nemzetközi konferenciát.
Adomány a villamosmérnököknek
Több mint 8 millió forint értékben 20 újraprogramozható logikai kapumátrix alapú fejlesztői kártyát kapott a DE Fizikai Intézete. A nagymennyiségű adatok gyors feldolgozására alkalmas eszközt az oktatásban és a kutatásban is hasznosítják az egyetemen.
Kakuk György 1938-2018
Életének 80. évében, 2018. június 2-án elhunyt Kakuk György belgyógyász professzor. Búcsúztatása június 22-én, pénteken 11 órakor lesz a tiszadadai temető ravatalozójában.
Nemcsak a magyart tanulták magyarul
Húsz kínai fiatal vett részt a Debreceni Nyári Egyetem speciális képzésén, több tárgyat tanultak magyarul egy éven át. Mindannyian a Beijing Nemzetközi Egyetem (BISU) hallgatói, és egy hétéves programban vesznek részt.
Tudományos támogatás az MTA-tól
Harminc fiatal kutató, köztük a Debreceni Egyetem három munkatársa nyerte el a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) év elején meghirdetett Prémium posztdoktori kutatói programjának hároméves támogatását.
Nyári diplomaosztók - VIDEÓVAL
Mintegy 3600 végzős veheti át oklevelét a következő hetekben a Debreceni Egyetemen. Az ünnepségeket élőben közvetíti az intézmény Multimédia és E-learning Technikai Központja a hirek.unideb.hu oldalon.
Bemutatkoztak a jövő kutatói
Az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) sikeres pályázatainak keretében megvalósult kutatások eredményeiről adott számot hétfőn 175 nyertes pályázó a Debreceni Egyetem konferenciáján.
Újdonságok az anatómiában
Az anatómiaoktatás új szemléletéről, az innovatív digitális technikákról, valamint az idegtudomány, a klinikai anatómia, a sejt- és fejlődésbiológia legújabb tudományos eredményeiről tanácskoztak hazai és nemzetközi szakértők a Debreceni Egyetemen.
Nemzetközi elismerés a vegyészeknek
A Debreceni Egyetem Kémiai Intézetének két fiatal vegyészkutatóját díjazták az International Symposium on Metal Complexes 2018 konferencián Firenzében. Lihi Norbertnek ítélték idén a Fernando Pulidori-díjat, míg Csire Gizella poszterelőadásával nyert.
Nyári színek a Botanikus Kertben
Sok tucat növényfaj virága nyílik nyár elején a Debreceni Egyetem botanikai gyűjteményében. A színpompás növények a rovarok és a madarak számára is hívogatóak, így a látvány mellett többféle énekes hangjában gyönyörködhetnek az arborétum látogatói.