Érdekegyeztetés a gazdaságfejlesztésért
A kamarákkal és iparági szövetségekkel folytatott érdekegyeztetésről, valamint a felsőoktatás és az ipar kapcsolatának szorosabbra fűzéséről is beszélt György László, az ITM államtitkára a Debreceni Egyetem hallgatóinak a Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet vendégelőadójaként.
Összefogás az önkéntességért
Közös programot indít a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Marosvásárhelyi Karával és a szlovákiai Selye János Egyetemmel a hallgatók önkéntes tevékenységének népszerűsítésére, támogatására.
Minőségi képzés, hasznos tudás
Jó elhelyezkedési lehetőségeket, magas szintű gyakorlati ismeretszerzést, kiváló hallgatói közösségi életet, önálló gondolkodásra és problémamegoldásra nevelést kínál képzésein a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kara.
TTK: korszerű tudás, piacképes diploma
Magas szintű természettudományi, a legkorszerűbb technológiákat alkalmazó mérnöki képzésekkel és népszerű tanárszakokkal várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara.
Karácsonyi „varázslat” a téren
Ünnepi fénybe öltözött az egyetem előtti tér. Kékesfehér fényfüzérekkel díszítették fel a főépület előtt sorakozó tiszafákat az intézmény munkatársai.
Hallgatói Innovációs Ötletpályázat
Akár 6 millió forint támogatást is kaphatnak a hallgatói csapatok prototípus-fejlesztésre és innovatív ötleteik piaci validálására a Debreceni Egyetemtől az egyetemi proof of concept program keretében. December 15-ig várják a projektjavaslatokat.
Múltat idéztek a korábbi dékánok
Harminc éve jött létre a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara, mely mindig alkalmazkodott a kor aktuális kihívásaihoz – hangzott el azon az online kerekasztal-beszélgetésen, melyen három évtized legfontosabb mérföldköveire emlékeztek vissza a kar jelenlegi és korábbi dékánjai.
L'Oréal-Unesco díj a DE kutatójának
A Debreceni Egyetem oktatója az idei egyik L'Oréal-Unesco díj kitüntetettje. Bagoly Zsuzsa, az Általános Orvostudományi Kar adjunktusa a stroke hatékonyabb kezeléséért folytatott kutatásaiért részesült az elismerésben.
Sikeres volt az online DExpo
Több mint 7600-an tekintették meg a Debreceni Egyetem beiskolázási rendezvényének videóit az elmúlt héten. A DExpót idén a járványveszély miatt rendhagyó módon, online formában rendezték meg november 23-a és 27-e között.
Jövőbe mutató tudást kínál az IK
Új számítógépes laborokkal, a vállalati partnerekkel közösen fejlesztett korszerű tananyaggal, piacképes diplomával, modern környezetben várja a jövő programtervezőit, mérnökinformatikusait, gazdaságinformatikusait és informatikatanárait a Debreceni Egyetem Informatikai Kara.